Vertrekken vanuit de eigen situatie
De opleiding vertrekt van jouw situatie. Wat beschouw jij als agressief? Met welke situaties heb jij al te maken gehad? Wanneer heb je zelf agressief gedrag vertoond?
Theoretische handvaten
We reiken theoretische handvaten aan die je helpen om de situaties beter in te schatten en ervoor zorgen dat je er beter op inspeelt. Zo wordt het verschil duidelijk tussen verschillende soorten agressie. We bespreken de fases die een agressie kan doormaken en reiken technieken aan om beter om te gaan met agressie.
Uitwisseling
Je deelt je ervaringen met anderen en gaat samen met collega inspecteurs of controleurs op zoek naar de beste manier om met situaties van agressie en intimidatie om te gaan. Zo kunnen zaken die voor de andere deelnemers echt gewerkt hebben, inspirerend werken voor jou, en jouw ervaringen kunnen interessant zijn voor de anderen.
Oefeningen
Je oefent wat je geleerd hebt in simulaties en andere ervaringsgerichte oefeningen. We leggen de link met de eigen situaties, zodat je de geleerde zaken optimaal kan toepassen in je dagelijkse werk.